Sunday, 20 September 2015

Budżet Obywatelski dla Łodzi 2015

Budżet Obywatelski to jedna z najfajniejszych inicjatyw, jaka powstała w moim (i nie tylko) mieście. Zamysł jest prosty-ludzie zgłaszają projekty bardzo różnej maści. Potem te projekty są weryfikowane, aby gdzieś w okolicach drugiej połowy września ujrzeć światło dzienne i dać mieszkańcom miasta możliwość realnego wpływu na to, co się dzieje dookoła nich. Aby móc zagłosować trzeba mieszkać w Łodzi i mieć co najmniej 16 lat. Nie trzeba być zameldowanym w Łodzi, więc studenci również mogą dorzucić swoją cegiełkę. Do rozdysponowania mamy 40 milionów: 30 milionów na zadania lokalne i 10 milionów na zadania ogólne. Zaproponowane projekty obejmują szeroką gamę potrzeb: edukacyjne, zdrowotne, komunikacyjne, społeczne czy kulturalne.

Jakie zadania wybrałam w tym roku?

LOKALNE
W003 Budowa przejazdu rowerowego i przejścia dla pieszych w ciągu ul. Przybyszewskiego na skrzyżowaniu z ul. Haška (bo przechodzę tą drogę codziennie)
W011 Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź-Andrzejów. (bo uważam, że to priorytet)
W0024 Zagospodarowanie terenu po wschodniej stronie ul. Lodowej na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Milionowej. (bo to są również moje bliskie okolice i było super, gdyby teren został zagospodarowany we właściwy sposób)
W0056 Wybudowanie oświetlenia terenów miejskich, na których położona jest ulica wewnętrzna.Lokalizacja – Zadanie byłoby realizowane na terenach gminnych, na których położona jest ulica wewnętrzna łącząca ul. Haśka z ul. Milionową. (patrz punkt wyżej)
W0057 Wybudowanie oświetlenia terenów miejskich, na których położony jest chodnik promenadowy.Zadanie byłoby realizowane na terenach gminnych na których położony jest chodnik promenadowy prowadzący od ul. Przybyszewskiego do Milionowej w kierunku TESCO. (patrz punkt wyżej)
OGÓLNE
LOO28 Budki lęgowe dla ptaków śpiewających i skrzynki dla nietoperzy w każdym
łódzkim parku (bo bliska mojemu sercu jest natura i uwielbiam podpatrywać ptaki)
LOO29 „Przyjazny Dom Dziecka" - przebudowa budynku gospodarczego na placówkę
opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. (bo dzieciaki w takich miejscach mają wystarczająco ciężko i trzeba dać im możliwość zmiany życia)
LOO30 Budowa noclegowni dla bezdomnych mężczyzn - I etap. (bo być może dla kogoś to będzie wędka do normalnego życia)
LOO52 Poprawa warunków leczenia i rehabilitacji zwierząt – doposażenie
i dofinansowanie działalności Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (bo zwierzęta są bliskie mojemu sercu)
LO104 Budowa parkingu wzdłuż ul. Lodowej na wysokości cmentarza "Zarzew". (bo ludzi, którzy mają pochowanych tam bliskich i pracownicy pobliskich zakładów przemysłowych zasługują na bezpieczną drogę)

A czy wy w waszym mieście macie możliwość głosowania na budżet obywatelski? Jeżeli tak, to czy korzystacie z tego? Jakie projekty wspieracie?

No comments:

Post a Comment

Witaj Drogi Gościu w moim internetowym zakątku.
Jest mi bardzo miło, że chcesz zostawić po sobie ślad, ale proszę jednocześnie, abyś zastosował się do kilku prostych zasad:

1.Podpisujemy się
2.Nie obrażamy świata
3.konstruktywna krytyka mile widziana
4.zostawiamy adres mailowy/adres bloga.

Dziękuję i pozdrawiam!
Justyna